Всередині приміщення двері холодильних камер грають вирішальну роль для підтримки температурного режиму, що важливо для кращого збереження продукту.

Проте, буває важко знайти двері, які відповідають нормам в галузях, де потрібне середовище з критичними температурами. Двері повинні забезпечувати мінімальну інфільтрацію повітря і досить короткий час циклу відкриття-закриття, щоб термочутливі продукти в холодильних камерах не зіпсувалися.

Плюси і мінуси традиційних конструкцій дверей морозильних камер

Традиційний підхід до промислових холодильних приміщень – це установка важких, ізольованих, жорстких дверей з високим коефіцієнтом опору теплопередачі. Зрештою, охолоджувальні приміщення призначені для утримання холоду всередині і захисту від тепла і вологості.

Такі важкі двері ефективно працюють в місцях з низькою прохідністю. Однак в зонах з інтенсивним рухом тихоходні двері бокової дії можуть призвести до збільшення тривалості робочого циклу двері і більш високій швидкості проникнення повітря. Двері, що повільно відкриваються можуть утруднити підтримання температури усередині морозильної камери.

Альтернативи, які іноді вибирають як засіб мінімізації проникнення повітря, включають складні двері або високошвидкісні двері.

Залежно від моделі, деякі масивні двері для холодильних камер можуть мати погані герметизуючі характеристики для запобігання утворенню інею на самій поверхні дверної панелі.

Інші традиційні підходи включають порівняно недорогі стрічкові штори і повітряні системи. Ці конструкції складаються з прозорих пластикових смуг, підвішених в отворі.

Незважаючи на низьку початкову вартість, це не дуже вдалий варіант для герметизації більшості морозильних камер, тому в кінцевому підсумку робить їх дороговартісним вибором в довгостроковій перспективі.

Пневматичні системи можуть бути автономними або розміщуватися в декількох блоках, інтегрованих в каркас. Як правило, ці системи погано закривають отвір, але правильне вирівнювання має вирішальне значення для кращої роботи. Крім того, повітряні блоки зазвичай складаються з нагрівачів, які знижують відносну вологість проникаючого повітря. На жаль, їм потрібна величезна кількість енергії, щоб працювати на рівні, який не допускає утворення льоду та інею в отворі.

Швидкісні відкатні двері

Найбільшою перевагою, яку пропонують високошвидкісні відкатні двері в холодильних камерах, в  їх назві: висока швидкість.

У той час як двері з мінімальною теплопровідністю забезпечують краще розділення температур в закритому стані, їх більш низькі робочі швидкості шкідливі для приміщень, які підтримують регулярний рух між приміщеннями.

У холодних приміщеннях, що вимагають частих вантажно-розвантажувальних дій, такі двері зменшують проникнення повітря з коротким часом циклу і більш практичні.

У разі пошкодження конструкції високошвидкісних воріт, вони можуть вирватися з направляючих, а потім зміщуватися при відкочуванні. Деякі високошвидкісні двері оснащені світлодіодною системою зворотного відліку, що знижує ймовірність зіткнення.

В харчовій та фармацевтичній промисловостях високошвидкісні двері підтримують необхідний тиск,  чистоту приміщення та цілісність продукції, а також підтримують належну швидкість циркуляції повітря в приміщенні та оптимальну ефективність роботи.

Серед ключових факторів, які слід враховувати при виборі будь-якої конфігурації дверей – простота очищення і довговічність. У всіх випадках двері повинні витримувати багаторазові чистки хімічними розчинниками і мати гладку, непористу поверхню, стійку до зростання мікробів і грибків.

Рекомендації та вимоги до дверей холодильних камер для харчових продуктів і фармацевтики:

  • Повинні мати конічні поверхні і краї, які істотно виключають скупчення пилу та інших забруднень, у них не повинно бути гострих кутів, щоб мінімізувати скупчення мікробів.
  • Мають бути стійкими до корозії (це часта проблема старих дверних систем).
  • Використовувати бічні рами і кожухи з нержавіючої сталі.
  • Мати конструкцію, що не потребує мастил (мастильні матеріали можуть притягувати тверді частинки).
  • Уникати дверей з відкритими застібками і спіралями, оскільки вони вимагають більше часу для очищення і можуть містити забруднюючі речовини.

На закінчення, при оцінці вибору типу дверей, важливо розуміти, чи будуть вони використовуватися часто. Якщо це так, вибір високошвидкісних складних дверей на підприємстві може допомогти підвищити ефективність роботи, знизити споживання енергії та зробити підприємство більш безпечним.

Актуальні статті