За календарем зараз липень, проте в Україні ще досі лютий. Новини тут завжди починаються зі слів «30-й (60-й, 100-й, 135-й) день війни…». За цих кілька місяців загинули десятки тисяч українців. Йдеться не лише про військових, але й про мирних жителів, у тому числі жінок і дітей. Ворог скоює воєнні злочини навмисно. Його мета — залякати нас, зламати волю і примусити здатися.

Багато підприємств припинили роботу. Їхні офіси та виробничі приміщення просто розбомбили. Ворог не обійшов стороною торгових центрів, шкіл, дитсадків та пологових будинків. Запаси продовольства та зерна в окупованих містах розкрадають і вивозять до росії. Наразі є висока ймовірність гуманітарної кризи.

Однак усе пішло зовсім не за планом росіян. Зовсім навпаки. Українці демонструють свій героїзм незважаючи ні на що. Дехто пішов воювати. Інші намагаються прикрити їм спини. Селяни засівають поля йдучи позаду саперів, що розміновують поля. А як тільки якийсь товар зникає з прилавків магазинів, його швидко замінюють імпортом або аналогами. Ми можемо це зробити завдяки допомозі наших друзів з-за кордону, або ж завдячуючи зусиллям і мужності простих людей і підприємців в Україні.

Як війна вплинула на наш бізнес

Війна вплинула і на нас. Ми змогли повернутися до роботи першого квітня, і лише через місяць після того наша команда була у повному складі. На жаль, це була не єдина наша проблема.

Війна вплинула і на бізнес наших клієнтів. Деякі з наших договорів під ключ були заморожені на невизначений термін. З іншими клієнтами ми підписали угоди щодо проектування. Зазвичай після проектування йде етап будівництва, але наразі клієнт зупиняється лише на проектуванні. Насправді не все так погано, тому що нашій команді є над чим працювати, крім того, у нас є гроші, щоб платити зарплати працівникам.

Одним з наших досягнень було завершення проекту для Епіцентр К у Львові. Ця компанія є однією з найбільших мереж будівельних магазинів в Україні. Відкриття нового магазину відбудеться у серпні цього року. Крім того, ми відновили роботу над двома проектами, які розпочали ще до війни.

Де зараз знаходиться команда

Більшість членів команди – чоловіки, і згідно з українським законодавством, в умовах воєнного стану їм заборонено залишати країну. Тому зараз вони в Україні та працюють з Києва, звідки активно шукають нові проекти.

Коли почалася війна, більшість працівників були в Україні (Бориспіль, Ірпінь, Київ). Їм пощастило вчасно евакуюватися з гарячих точок. Після звільнення міст від окупантів вони змогли повернутися додому. Директор компанії, Любов Половова перебуває в Німеччині та шукає проекти в Європі та Азії.

Як Subzero підтримує Україну

Наші працівники завжди були для нас на першому місці. Дати їм роботу означає прогодувати сім’ї та підтримати українську економіку. Щоб робити це і надалі ми активно шукаємо нових клієнтів.

Крім того, значний вклад вносить наш співзасновник Костянтин Клягін:

Інформаційні кампанії

З початком війни Костянтин розпочав у соцмережах кампанію #workwithukraine. Основна думка, яку він намагається донести до іноземців – це: «Нам потрібна робота, а не благодійність». Зусилля були спрямовані на те, щоб якомога більше уваги привернути до питання співпраці з українськими компаніями та купівлі українських товарів. З цією метою він публікував статті та давав інтерв’ю ЗМІ.

Найм фахівців

Ще одна проблема, яку необхідно було вирішити, це те, що багато українських спеціалістів втратили роботу через війну. Оскільки Костянтин також є засновником Redwerk і QAwerk, він робить все можливе, щоб відкрити більше вакансій і найняти цих людей. Цей пункт плану тісно пов’язаний з попереднім, оскільки українським компаніям потрібно більше проектів, аби забезпечити роботою нових членів команд.

Пожертви

Компанія Redwerk Костянтина жертвує в середньому ₴1 млн на місяць. Головна мета — це щомісяця надсилати гроші в різні фонди. Наприклад, у перший місяць війни обрали savelife.in.ua, а в наступний — prytulafoundation.org.

Крім того, велика частина допомоги скеровується локально. Інфопростір кожного українця заповнений проханнями численних друзів і знайомих пожертвувати гроші на щось на кшталт ліків для місцевої лікарні, бронежилетів для місцевої бригади чи гуманітарної допомоги для біженців.

Костянтин завжди підкреслює, що ваша благодійність буде набагато впливовішою, якщо ви повідомите про це публічно. Щоразу, коли ви робите пост в соцмережах про те, як ви допомагаєте, ви надихаєте більше людей робити це, і таким чином ви запускаєте своєрідну ланцюгову реакцію. Не соромтеся цього. Скромність зараз не на часі.

Холодильна асоціація України

Ще одна річ про Subzero – ми є членами Холодильної асоціації України, яку підтримуємо щоквартальними внесками. Однією з ініціатив цієї асоціації є бойкот росії та Білорусі.

Крім того, асоціація пропонує Уряду України допомогу з холодильним обладнанням для потреб оборони країни. Учасники асоціації допомагають у захисті України від агресора на волонтерських засадах. Асоціація щоденно підтримує ті підприємства, які працюють з холодильним обладнанням.

Наразі Холодильна асоціація України веде переговори з виробниками європейського холодильного обладнання про припинення постачання до країни-агресора. Це надзвичайно важливо, оскільки таке обладнання, як теплообмінники або компресори, використовується на військових кораблях та в іншій зброї, яка потребує охолодження.

Чому важливо працювати з українськими компаніями

Однією з найважливіших речей, яку слід розуміти щодо роботи з українськими компаніями, є те, що цей заклик аж ніяк не є проханням про благодійність. Українці завжди були і залишаються працьовитою нацією, а прохання працювати з нами – це безпрограшна стратегія. Це тому, що ми зацікавлені в наданні високоякісних послуг задля отримання постійних клієнтів. Водночас наявність більшої кількості проектів дозволяє нам виплачувати зарплату нашим працівникам, сплачувати податки та підтримувати українську економіку.

Мета Subzero — продовжувати працювати. Війна виснажує економіку країни, тому ми робимо все можливе, щоб її стабілізувати. Поки підприємства працюють, у нас є продукти в магазинах, ліки в лікарнях і аптеках, а також інші товари першої необхідності, без яких ситуація тут була б вкрай жахливою. Працюйте з нами, і це стане вашим вкладом в перемогу України.

Актуальні статті