Потреба в будівництві холодильних камер стрімко зростає. Споживання свіжих продуктів з більш коротким терміном зберігання користується попитом, а це означає, що ефективна мережа дистрибуції має вирішальне значення для якісного обслуговування споживачів.

Як рентабельно спроектувати склад?

Такий підхід вимагає скрупульозного і всебічного аналізу на етапі проектування для досягнення істотної економії експлуатаційних витрат. По суті, холодильний склад розрахований на тип продукту, який буде зберігатися, температуру зберігання і на те, як довго він буде перебувати на полицях. Ось п’ять ключових факторів, які впливають на бюджет будівництва, про які слід пам’ятати:

1. Енергоефективність

Енергоефективність – головний пріоритет при будівництві низькотемпературних складів. Одним з найбільших поточних витрат операторів обладнання є енергоспоживання, вартість якого сягає десятків, а то і сотень тисяч гривень на місяць. Орієнтація будівлі також може підвищити енергоефективність, оскільки приміщення з більш високою температурою розташовані в південній частині будівлі, а приміщення з більш низькою температурою – в північній частині.

2. Холодильне обладнання

Фактори, що впливають на ефективність холодильної системи, включають вибір:

  • компресора
  • конденсатора
  • випарника і повітряного блоку
  • частотно-регульованих приводів
  • комплексу інших енергоефективних рішень (плаваючий тиск конденсації, відтайка гарячими парами, рекуперація, системи віддаленого моніторингу та диспетчеризації).

Системи управління дозволяють інженерам генерувати аналіз змін, журнали аварійних сигналів, дані управління енергоспоживанням і звіти про час роботи в режимі реального часу.

Ці дані дозволяють їм вносити необхідні зміни і модифікації для забезпечення роботи холодильної системи з оптимальною ефективністю.

3. Контроль охолодження

Крім механічної ефективності, автоматизація може значно підвищити ефективність охолодження і оптимізувати використання енергії. Зростаюча вартість робочої сили, сучасні досягнення в області технологій і удосконалення обладнання – все це сприяє зростанню автоматизації в холодильних камерах і за їх межами.

4. Теплоізоляційні та конструкційні матеріали

З огляду на приголомшливі потреби холодильних складів в енергії, дуже важливо побудувати термоеффективний пароізоляційний бар’єр цілісності конструкції.

Необхідно враховувати безліч термічних деталей, в тому числі:

  • товщина ізоляції підлог, стін і даху;
  • низькотемпературні двері;
  • вибір конструкційних матеріалів.

5. Електрика

Відключення електроенергії в холодильному складі може призвести до продуктових і фінансових втрат.

При проектуванні електричних мереж слід враховувати:

  • надійність і резервування локальних мереж;
  • резервну генерацію.

Зміна клімату і погодних явищ – в поєднанні зі зростаючим попитом на свіжі і заморожені продукти – спонукають підприємства інвестувати в резервні генератори, щоб мати можливість продовжувати роботу в разі втрати електроенергії.

Замовити проект системи холодопостачання і підібрати обладнання для логістично- розподільчого центру?

Наші спеціалісти запропонують найбільш ефективну та економічно вигідну комплектацію.

Замовити консультацію

Актуальні статті