Чи знаєте ви, що до 60% загальних експлуатаційних витрат промислового підприємства складає охолодження?
Ефективність системи охолодження є пріоритетом для виробництва.
Однак спроби оптимізувати окремі компоненти систем холодозабеспечення та використання фрагментарного підходу до оптимізації призводить до втрати енергії та зниження енергоефективності.
Розглянемо кроки, необхідні для досягнення максимальної енергоефективності, які ми використовуємо на етапі проектування систем холодозабеспечення та підбору обладнання для наших клієнтів.
1. Оптимізація налаштувань (уставок):
Тиск конденсації і тиск всмоктування має бути оптимальним для підтримки необхідної температури. Зменшення температури конденсації на 1 градус дає економію споживаної електроенергії компресора на 1,5-3%.
2. Підбір компресорів має відповідати розрахунковим параметрам.
Наприклад: використання компресорів різного типу розміру та підключення їх в правильній послідовності для оптимального навантаження на машини є правильною практикою. Також можна використовувати декілька компресорів однакового типу розміру, котрі будуть зібрані в одну централь. При «пікових» навантаженнях використовують накопичувачі акумулятори льоду.
3. Установка частотних перетворювачів на компресор.
Призначений для плавного регулювання холодопродуктивності відповідно до необхідного теплового навантаження системи. Установка ЧП дозволяє згладжувати зміни навантаження в широкому діапазоні. Крім того, ЧП дозволяє збільшити продуктивність компресора.
4. Встановлення частотних перетворювачів на мотори конденсатора.
Використання ЧП на двигунах конденсатора може стабілізувати напор повітря і уникнути часті пуски двигунів. При цьому вентилятори можуть змінювати швидкість, щоб уникнути зупинки і не запускати їх постійно (це вимагає додаткової енергії і призводить до механічного зносу). Найбільша віддача від ЧП буде для систем зі змінним навантаженням.
5. Застосування «плаваючого тиску конденсації».
Залежно від температури навколишнього повітря, відбувається зміна тиску конденсації. Це може бути корисним для підтримки ідеальної температури для роботи холодильного обладнання. Більш високі температури конденсації вимагають, щоб компресори працювали інтенсивніше. Важливо знайти оптимальну точку беззбитковості, при якій конденсатори і компресори в сукупності використовують найнижчі загальні вимоги до потужності.
6. Використовувати повністю інтегровану систему автоматизації.
Робота обладнання, з повністю інтегрованою системою автоматизації, забезпечить ефективність і автоматизує контроль температури споживачів. Автоматизація циклів розморожування в різний час може призвести до значної економії енергії. Автоматична система може проводити розрахунки і коригування автоматично, тоді як ручна система вимагає постійної уваги оператора, знаходиться під більшим впливом людського фактору і буде реагувати на зміни в системі повільніше.
7. Установка на об’єкти системи моніторингу та диспетчеризації обладнання.
Така система дозволяє контролювати температуру охолодження або будь-які інші параметри роботи обладнання з будь-якої точки світу (доступ в Інтернет), оперативно коригувати параметри функціонування будь-якої одиниці обладнання, на якій встановлені контролери, отримувати інформацію про збої в роботі систем охолодження і своєчасно приймати рішення по обслуговування систем. Все це дозволяє уникнути збої в роботі холодильного обладнання, які тягнуть за собою неминучі втрати коштів.
8. Відтайка гарячими парами.
Знижує знос обладнання, зменшує час відтаювання в порівнянні з електричною відтайкою. Відсутні додаткові витрати електроенергії на процес розмерзання випарників, оскільки в цьому методі відтайка відбувається за рахунок утилізованого тепла від роботи холодильної установки.